2017.08.09 – Poznań/Dziewicza Góra

Do Poznania trafiliśmy przypadkiem. Był to bardzo spontaniczny wyjazd w sprawach służbowych. W drodze powrotnej z polecenia klienta, pojechaliśmy na Dziewiczą Górę. Znajduje się tam taras widokowy na najwyższym wzniesieniu w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka. Po wejściu na 40 metrową konstrukcję, naszym oczom ukazuje się widok na cały Poznań i okolice. Samo dojście do tarasu zajmuje około 10min i biegnie przez las.

 

 

Poniżej wzniesienia usytuowany jest Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Dziewicza Góra. Wokół ośrodka wytyczona jest ścieżka przyrodniczo – leśna „Dziewicza Góra” obejmująca 19 przystanków, która porusza zagadnienia związane z hodowlą i ochroną lasu. Nie mieliśmy za dużo czasu, aby dokładnie zwiedzić okolice wieży. Ale jak ktoś będzie w tamtych stronach, to polecam. Samo miejsce jest bardzo przyjemne na spacer, odprężenie się i zrelaksowanie.

 

 

Zapraszam również do obejrzenia krótkiej relacji z tej wycieczki na Dziewiczą Górę. Mile widziany będzie również komentarz jak Wam się podoba, lub nie i co ewentualnie mógłbym poprawić.

 

 

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *