DJI Osmo – Kilka informacji

Cześć,

Pokażę Ci dzisiaj nowość, którą nie tak dawno znana firma DJI wypuściła na rynek. Urządzenie o wdzięcznej nazwie DJI Osmo, to Gimbal z kamerą zapożyczoną od Inspire 1 zamocowany do rączki (uchwytu), który trzymamy w dłoni.

Obiektyw zastosowany w Osmo to X3 z sensorem Sony Exmor R CMOS 1/2,3”. Daje on szeroki kont widzenia 94° FOV 20mm (35mm format equivalent) i jasności f/2.8.

Kamera nagrywa filmy w rozdzielczości 4K (4096×2160) w 24/25p. Wszystko można zapisać z rozszerzeniem MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264) Zdjęcia zaś potrafi zarejestrować w rozdzielczości 12MP (4000×3000) i zapisać je w formacie JPEG lub DNG (RAW).

Kamera posiada funkcje takie jak:

  • Pojedyncze zdjęcie
  • Tryb zdjęć seryjnych 3/5/7 klatek
  • Automatyczny bracketing ekspozycji (AEB): 3/5 klatek ze skokiem co 0,7EV
  • Interwał
  • Timelapse
  • Automatyczna panorama 360°
  • Automatyczne panoramiczne selfie 180°

W zestawie DJI dorzuca etui na nasze Osmo. Pokrowiec jest z zewnątrz powleczony trwałym i ładnym materiałem Oxford, a do tego wodoszczelne. Tym sposobem Osmo jest zabezpieczone przed zniszczeniem i wygodne w transporcie.

Osmo już przed premierą skradło moje serce. Jestem gadżeciarzem – nie będę ukrywał – ale lubię też jak dana rzecz jest praktyczna. No cóż, Osmo jest genialne. Proste, intuicyjne, praktyczne, które daje naprawdę mnóstwo możliwości i frajdy z korzystania.

Pierwsze próby już zrobiłem, ale to bardziej była nauka i poznawanie urządzenia. Ostanie deszczowe dni nie sprzyjały. Mam jednak nadzieję, że już niebawem podzielę się z Wami wrażeniami i pokażę możliwości tego urządzenia.

DJI Osmo mam dzięki uprzejmości –> www.visionfly.pl
Zapraszam również do sklepu –> DJI OSMO

Pozdrawiam

Moje logo - Arkadiusz Pienkos

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.