Fotograf Przasnysz

fotograf przasnysz_logo_arkadiusz_pienkos

Dziś opowiem Wam o świetnym miejscu, które spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. A mianowicie mowa tutaj o stajni Jawa. Myślę, że tym bardziej przypadnie do gustu osobom, które zakochane są w koniach. O stajni dowiedziałem się od mojej teściowej, bo to właśnie ona zrobiła wnukom niespodziankę i nas tam zabrała. Stajnia Jawa położona jest w malowniczej wiejskiej okolicy, a dokładniej pod adresem Stpice 9, Świercze. Według mnie jest to wyjątkowe miejsce, gdzie świat koni splata się z naturą, tworząc oazę spokoju i pasji.

Historia Stajni Jawa zaczęła się wraz z marzeniem pasjonatów koni, którzy postanowili stworzyć miejsce pełne troski, szacunku i miłości do tych pięknych zwierząt. Od momentu powstania, stajnia stała się domem dla wielu koni, budując swoje miejsce w sercach lokalnej społeczności. W tym miejscu troska o konie to priorytet. Profesjonalna opieka weterynaryjna i doświadczeni trenerzy dbają o zdrowie i kondycję koni, zapewniając im warunki do rozwijania pełnego potencjału.

Konie mają możliwość swobodnego spaceru po obszarze, co korzystnie wpływa na ich samopoczucie i kondycję. Przestronne boksy, zielone pastwiska i świeże powietrze tworzą idealne warunki do rozwoju i relaksu koni. Stajnia Jawa to nie tylko miejsce dla koni, ale także centrum dla wspólnoty miłośników tych szlachetnych zwierząt. Organizowane są różnorodne wydarzenia, zawody, a także kolonie, które łączą ludzi z pasją do koni, dostarczają wiele cennych wskazówek dotyczących nauki jazdy. W ich bogatej ofercie znajdziecie nie tylko zakres nauki jazdy konnej od podstaw, ale także doskonalenie wcześniej zdobytych umiejętności. Niebywałą atrakcją są również przejażdżki po malowniczych terenach na dobrze ułożonych koniach. 

Dzieciaki były bardzo zachwycone, nie dość ze mogły pozwiedzać całą stajnię, to jeszcze mieli możliwość czesania koni, karmienia ich a także siodłania. Natomiast później przyszedł czas na małe ćwiczenia i przejażdżkę. Oboje jeździli pod nadzorem i w kaskach, lecz w pewnym momencie córci tak się podobało, że jeździła już sama według wskazówek Pani instruktor. Jeśli zaś chodzi o pracowników, to byli oni bardzo mili, cierpliwi i chętnie zaspokajali dziecięcą ciekawość. Podsumowując jest to ciekawe miejsce warte odwiedzenia i myślę, iż nie raz tam wrócimy, bo dzieci co jakiś czas dopytują o konie.

Zostaw komentarz

Array

Jeśli nie widzisz komentarzy tzn. że musisz się zalogować na facebook w swojej przeglądarce (nie aplikacji).