O mnie

Urodziłem się 25 listopada 1986 r. w Makowie Mazowieckim. Z wykształcenia jestem Technikiem Handlowcem, a w 2008r skończyłem dwuletnie studium w Europejskiej Akademii Fotografii.

Mimo że tata odkąd pamiętam robił dużo zdjęć poczciwym Zenit-em, a z łazienkę zamieniał w ciemnię, nie fascynowało mnie to. Moja przygoda z fotografią na poważnie zaczęła się gdy w listopadzie 2006 roku wyjechałem do Londynu i tam nabyłem pierwszy cyfrowy aparat. Od tego momentu z aparatem się nie rozstaję.

Systematycznie czytam wszystko, co związane jest z fotografią. Po powrocie
do Polski w 2007 roku rozpocząłem studium o tematyce fotograficznej. Szybko swojego kompakta zamieniłem na pierwszą cyfrową lustrzankę. Po pół roku określiłem się, jaką tematykę fotograficzną będę rozwijał. Tym samym zmieniłem aparat na bardziej profesjonalny.

Pracuję, a w chwilach wolnych dużo fotografuję. Ciągle uczę się i rozwijam,
a gdy okazja sprzyja podróżuję w różne zakątki Polski i upamiętniam
je na fotografiach.

Sprzęt i Technika – Używam półprofesjonalnego sprzętu fotograficznego cyfrowego jak i analogowego. Duża gama obiektywów stałoogniskowych sprawia że zdjęcia są wykonane na najwyższym poziomie.
Większość fotografii jest wykonana cyfrowo. Żeby móc pokazać jak ja widzę świat, z pomocą idą mi programy graficzne które w różnym stopniu wykorzystuję. Jednak żaden program nie zastąpi tego co daje nam naturalne ciepłe słoneczne światło lub zimne mroczne światło latarni ulicznych.

Co fotografuję – Najbardziej kocham krajobrazy. Wieczorne niebo z zachodzącym lub poranne ze wschodzącym słońcem. Mogę wtedy siedzieć godzinami i wpatrywać się w dal. Krajobraz to specyficzna forma fotografii, która uczy cierpliwości i pokory. Poza krajobrazami uwielbiam scenerie nocne. Zagadkowe, tajemnicze i mroczne zakamarki i ulice miast. Nocą miasta wyglądają dużo piękniej niż za dnia, a już na pewno inaczej. Mają wtedy swój specyficzny urok.
Nie straszny mi też portret jak i zdjęcia reklamowe. A ostatnio dzielę się swoją pasją z młodymi parami które zawierają sakrament małżeński.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.