Recenzja Albumu Saal Digital Polska

Witam,
Po długim oczekiwaniu, w końcu dotarł do mnie album od Saal Digital Polska. Album jechał do mnie aż z Röttenbach w Niemczech.
Już po rozerwaniu koperty spodobał mi się sposób w jaki album był zabezpieczony. Opakowanie z gąbki oraz folia skutecznie chroniły i zabezpieczały album w transporcie. Brakowało mi tego w przypadku innych firm. Zamawiałem już dwa tego typu albumy i za każdym razem przyjeżdżały do mnie zapakowane tylko w kopertę tekturową.


Pierwsze wrażenie? Delikatny, elegancki i dobrze wykonany. Okładka z czarnej ekoskóry prezentuje się fantastycznie. Jedynie czego mi brakuje to dodatków w postaci metalowych narożników i graweru na przodzie okładki.
W przeciwieństwie do albumu, który zamawiałem wcześniej w tym strony są cieńsze i bardziej giętkie. Ciężko mi jednoznacznie powiedzieć czy to lepiej czy gorzej. Wydaje mi się jednak, że przyjemniej się przegląda ten, gdzie strony nie są zbyt grube i sztywne.

Fotografie są nadrukowane na matowym papierze fotograficznym, co oczywiście było moim wyborem. Bardzo lubię tego typu papier i to jak wyglądają na nim zdjęcia. Jednym z wielu plusów jest brak widocznych odcisków palców. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza gdy album przegląda wiele osób. Zdecydowanie jego zaletą jest również mniejsze odbijanie się od niego światła.
Wykończenie albumu jest bardzo ładne, dokładne i wygląda na solidne.

Jednak to wszystko nie przekonuje mnie jeszcze do wydania takiej kwoty na skonfigurowany w ten sposób album. Według mnie cena nie jest adekwatna do oferowanej nie tylko jakości ale i samej usługi. Drugim bowiem minusem jest czas oczekiwania na dostarczenie gotowego produktu. Ze względu na produkcję albumu w Niemczech jest dosyć długi. Na zamówiony album czekałem mniej więcej około tygodnia.
Podsumowując na tę chwilę wolę kupić może trochę gorszy jakościowo album, ale za rozsądną kwotę. Na taki album oczywiście skusiłbym się jeszcze nie raz, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy cena byłaby niższa bądź produkt lub cała usługa byłaby jeszcze na wyższym poziomie.

Dziękuję Saal Digital Polska za dostarczenie zamówionego albumu.

Pozdrawiam

4 Thoughts on “Recenzja Albumu Saal Digital Polska

  1. Zdecydowanie brakuje tych narożników. Być może faktycznie lepiej się ogląda album z giętkimi kartkami, chociaż zastanawiam się czy nie jest większe ryzyko ich pogięcia czy podarcia? Ponadto w jednym z tych poprzednich albumów, które miałeś, o wiele bardziej podobał mi się dobór zdjęć i połączenia między nimi.

    1. Ułożenie jest uzależnione miedzy innymi od tego, jakie zdjecia wybiorą młodzi. Druga sprawa, to w przypadku tamtych albumów to firma w której zamawiałem robiła projekt, a tu układałem zdjęcia sam. Wzorując się na tamtych, starałem się zrobić to jak najlepiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.