Fotograf Przasnysz

fotograf przasnysz_logo_arkadiusz_pienkos

Dziś chciałem zaprosić Was na post, do którego bardzo długo się zbierałem. I to nie tak ze nie wiedziałem, jak napisać, tylko po prostu zwyczajnie brak mi czasu. Nowy rok zaczął się przyjemnie, więc chciałbym dać Wam coś więcej od siebie niż tylko portfolio.  Dlatego poruszymy sobie temat na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa lub kamerzysty.

Przede wszystkim podczas wyboru fotografa/kamerzysty warto dogłębnie przeanalizować ich portfolio, sprawdzając różnorodność prac, aby lepiej zrozumieć ich styl i umiejętności. Pamiętaj o pytaniach dotyczących konkretnych projektów i sytuacji, które mogą się pojawić podczas Twojego zlecenia.

Opinie innych klientów są cennym źródłem informacji. Przeszukaj recenzje online i pytaj znajomych o ich doświadczenia z danym profesjonalistą. To pomoże Ci ocenić nie tylko jakość zdjęć czy filmów, ale także profesjonalizm i elastyczność w pracy z klientem. Może być też tak, że ktoś z jakiś względów odradzi ci fotografa, którego akurat rozważaliście.

Doświadczenie to kluczowy czynnik. Zorientuj się, czy fotograf/kamerzysta ma doświadczenie w obszarze, który Cię interesuje, czy to ślubne sesje, eventy czy inna specjalizacja. Długoletnia praktyka często przekłada się na umiejętność radzenia sobie w różnych warunkach i szybkie dostosowywanie się do sytuacji. Dobry fotograf ślubny najpierw pokaże Wam kilka klasycznych ujęć, które nigdy nie wychodzą z mody, a dopiero później zaproponuje coś nietuzinkowego, nowego. Po zdjęciach czy filmach łatwo poznać czy ktoś jest nowicjuszem czy nie, aczkolwiek nawet jeśli nim jest to bym go nie skreślał, bo często świeże spojrzenie dużo wnosi do ujęć. W końcu każdy z nas kiedyś zaczynał. Zawsze możecie też poprosić o dodatkową próbkę umiejętności, aby rozwiać własne obawy.

Przy negocjowaniu warunków współpracy, jasno określ budżet, terminy oraz wszelkie dodatkowe koszty. Sprawdź, czy fotograf/kamerzysta jest dostępny w terminie, który Cię interesuje, a także czy jest gotów dostosować się do ewentualnych zmian. Często dobrzy fotografowie niestety są mocno rozchwytywani i trzeba bukować ich usługi 2-3 miesiące do przodu, a nawet lata. Najgorzej jest w okresie letnim, który uznawany jest za typowo ślubny.

Nie zapominaj o komunikacji. W trakcie rozmowy z potencjalnym wykonawcą omów swoje oczekiwania co do stylu, koncepcji i wyobrażeń. Wspólna wizja artystyczna znacznie ułatwi współpracę i przyczyni się do lepszych rezultatów. Pamiętaj także o podpisaniu umowy, gdyż nikt nie wykona usługi na słowo. Często fotograf czy kamerzysta w celu zabezpieczenia pobiera zaliczkę, która przy odwołaniu uroczystości niestety przepada. Warto mieć to na uwadze. Ważne jest także spotkanie się z fotografem na żywo w celu zapoznania aby podczas uroczystości się nie krępować i nie martwić. Zachowanie, maniery, a nawet strój fotografa mają duże znaczenie, a na to zwrócicie uwagę podczas spotkania twarzą w twarz.

Często fotografowie z większych miast są drożsi, miejcie to na uwadze. Wszystko zależy od tego czy będą musieli daleko dojechać czy też nie. Przy ustalaniu ceny wszystko ma znaczenie. Dużo fotografów ma także rozpiskę co zawierają poszczególne pakiety, a cenę zawsze można negocjować oczywiście w granicach rozsądku. 😊

Bierzcie pod uwagę wszystkie aspekty, ponieważ fotograf będzie Wam towarzyszył przez cały dzień. Fajnie jakby udało Wam się złapać wspólny język. To na pewno ułatwi sprawę.

Zostaw komentarz

Jeśli nie widzisz komentarzy tzn. że musisz się zalogować na facebook w swojej przeglądarce (nie aplikacji).