Wycieczka do Fabryki ABUS

To były dwa męczące i intensywne dni. Pobudka o 3 rano, żeby na około 7 być w Warszawie na lotnisku. Tam, po przejściu odprawy, spotkaliśmy się z resztą ekipy, która również dostała zaproszenie. Kross reprezentowały cztery osoby łącznie ze mną. Po za nami byli chłopaki z Wygodny Rower, AIRBIKE i Jednoślad.pl. Zjawił się również przedstawiciel ABUS Polska, który był organizatorem całej wycieczki. A lecieliśmy do Niemiec, gdzie znajduje się fabryka firmy ABUS.

Firma istnieje od 1924 roku. Powstała w małej wsi Volmarstein (Nadrenia Północna Westfalia), a założycielem jej był August Bremicker. Już od 85 lat produkuje się tam wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa domu, w podróży oraz bezpieczeństwa obiektów. ABUS stawia na niezawodność, trwałość oraz na to aby produkty cechowały się maksymalną łatwością obsługi.

Po wylądowaniu we Frankfurcie zostaliśmy odebrani przez niemieckiego przedstawiciela firmy ABUS. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Badawczo Rozwojowe w Rehe. Produkowane są tu zapięcia do rowerów. Zobaczyliśmy między innymi z czego i jak są zrobione kłódki U-Lock-i i Bordo. W jaki sposób produkuje się zamki i jak są do nich przygotowywane kluczyki.

Na koniec pokazano test i wytrzymałość zapięcia rowerowego typu U-Lock Super Ultimate 430, zapięcie Bordo 5900+ i łańcuch Lonus 8800.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu. Tam się zameldowaliśmy, rozpakowaliśmy i poszliśmy odpocząć. Później wszyscy zebraliśmy się w restauracji hotelowej i tam wypiliśmy po małym piwku, a następnie pojechaliśmy do włoskiej knajpy coś zjeść.

Drugiego dnia zostaliśmy zabrani do Centrali firmy ABUS zlokalizowanej w Wetter około 20km od Dortmund.

Za nim jednak udaliśmy się do głównego budynku, zostaliśmy zabrani w miejsce gdzie magazynowano, pakowano i przygotowywano rzeczy do dystrybucji. Mogliśmy tam zobaczyć gdzie i jak składowane są gotowe produkty. Cykl przygotowania zamówień dla klientów. Zwiedziliśmy biura i miejsca gdzie to wszystko powstaje.

Po zapoznaniu się z tym jak wygląda dystrybucja i zarządzanie, poszliśmy zwiedzać budynek w którym przyjmowani są klienci. Tu na wejściu przywitało nas ogromne logo ABUS zrobione z  czerwonych kłódek. A w korytarzu na wprost wejścia znajduje się cała kolekcja produktów ABUS. Można tam np. obejrzeć, a nawet przymierzyć kask.

ABUS zaprezentował również kaski z indywidualnym i unikatowym malowaniem, oraz koszulki i rowery firm z którymi współpracują.

Stały tam również stare rowery, motocykl i samochód pochodzący z 1924 roku. Czyli z roku w którym została założona firma. Obok znajdowały się schody do muzeum. Tam można prześledzić 85-letnią historię firmy. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają pierwsze zapięcia, logo, katalogi oraz opakowania, to jest to idealne miejsce.

Pozdrawiam

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.